SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda şampiyonun belirleneceği karşılaşmada Almanya ile Arjantin karşı karşıya gelecek.

 

Grupları beklendiği gibi lider tamamlayan iki ekip, turnuva boyunca istikrarsız bir grafik sergiledi. Cezayir’i uzatmada geçmeyi başaran Almanya, Brezilya’yı 7-1 yenerken, Arjantin henüz iki farklı galibiyet alamadı. Almanya grupta oynadığı Gana karşılaşmasında da hayal kırıklılığı yarattı. Arjantin ise zayıf rakibi İran’ı uzatma dakikalarında attığı golle geçebildi.

 

GANA VE CEZAYİR ZORLADI

Almanya, G Grubu lideri olarak adını ikinci tura yazdırdı.

“Panzerler”, Portekiz’i 4-0, ABD’yi 1-0 mağlup ederken, Gana ile 2-2 berabere kaldı ve 7 puanla liderliği elde etti. İkinci turda Cezayir’i uzatmalarda 2-1 ile geçen Almanlar, çeyrek finalde Fransa’yı 1-0, yarı finalde ise Brezilya’yı 7-1 gibi tarihi bir skorla devirdi. Almanya şimdiye kadar 17 gol atıp 4 gol yedi. Thomas Müller, 5 golle Almanya’nın en üretken ismi olarak göze çarptı.

ARJANTİN 3’TE 3 YAPTI

F Grubu’nda 3’te 3 yaparak 9 puan toplayan Arjantin, Nijerya’nın önünde lider olarak ikinci tura yükseldi.

Grupta Bosna Hersek’i 2-1, İran’ı 1-0, Nijerya’yı 3-2 yenen Güney Amerika temsilcisi, ikinci turda İsviçre’yi uzatmalarda 1-0, çeyrek finalde de Belçika’yı 1-0’lık skorla geçti. “Tangocular” yarı finalde ise 120 dakikası 0-0 biten maçta Hollanda’yı penaltılarda 4-2 yenerek finale çıktı. 8 gol atıp 3 gol yiyen Arjantin’de, yıldız futbolcu Lionel Messi, kaydettiği 4 golle takımının başarısında önemli rol oynadı.

Yayınlanma Tarihi:11:17,