SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Löw: “Tarih yazacağız”

Löw: “Tarih yazacağız”

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw: "Arjantin'i yenerek tarih yazabileceğimizi biliyoruz"

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Güney Amerika’da düzenlenen FIFA Dünya Kupalarında Avrupa takımlarının şimdiye kadar zafere ulaşamadığını belirterek, Arjantin’i yenip tarih yazabileceklerini söyledi.

Brezilya’da devam eden FIFA Dünya Kupası finalinde Almanya ile Arjantin arasında yapılacak final maçının oynanacağı Maracana Stadı’nda basın toplantısı düzenleyen Löw, karşılaşma öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Güney Amerika’da düzenlenen turnuvalarda kıta takımlarının her zaman başarılı olduğunu ve bu durumu değiştirmek istediklerini vurgulayan Alman teknik adam, “Bu durum bizi daha da motive ediyor. Arjantin’i yenerek tarih yazabileceğimizi biliyoruz” dedi.

Yarı finalde Breziya’yı 7-1 yendikleri maçla Arjantin arasındaki final karşılaşmasının çok farklı olacağını belirten Löw, “Arjantin çok güçlü bir takım. Derli toplu oynuyorlar ve defansta çok daha iyi organize oluyorlar. Bizi çok zorlu bir karşılaşma bekliyor” ifadesini kullandı.

“Tangocular”ın çok rahat top kaptığını ve çok iyi kontratağa çıktığını kaydeden deneyimli teknik adam, “Aniden atağa çıkarak sizi baskı altında bırakıyor ve geçişleri çok hızlı yapabiliyorlar. Finali hak eden iki takım karşılaşacak” şeklinde konuştu.

Kendilerine güvendiklerini vurgulayan Löw, kendi oyunlarını rakibe kabul ettirebildikleri takdirde karşılaşmadan zaferle ayrılacaklarına inandığını da ifade etti.