SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’den talip var

Sabri Sarıoğlu... Altyapıdan çıkıp kaptanlığa kadar yükseldi, 15 yıl sarı-kırmızılı formayı terletti, taraftarların ‘Reis’iydi. Artık kendine kulüp bakacak.

Güncellenme: 15:02, 12/07/2014
Süper Lig’den talip var

AMK GAZETE

Galatasaray güne şok bir haberle başladı. Yeni teknik direktör Cesare Prandelli, belli ki neşteri eline almıştı. İtalyan hocanın, 14 Temmuz'da başlayacak Avusturya kampına götürmeyeceği futbolcular medyaya sızdı. Liste epey kalabalıktı. Birçoğu beklenen isimlerdi. Ancak bir kişi vardı ki taraftarları şok etti. Altyapıdan yükselen, 2002'den beri A Takım kadrosunda yer alan, kaptanlığa kadar yükselen, taraftarların ‘Reis' lakabıyla andığı Sabri Sarıoğlu, Prandelli tarafından gözden çıkarılmıştı.

Akıl hocası Mancini

Deneyimli teknik adamın geldiği günden bu yana maç kasetlerini izlediği, ayrıca kendisinden önce Galatasaray'da görev yapan Roberto Mancini ile defalarca telefonda görüştüğü öğrenildi. Mancini'nin görüşlerine çok değer veren Prandelli, Sabri'yi sildi. Galatasaray ile 1 sezon daha sözleşmesi bulunan Sabri artık kendine kulüp bakacak. Taraftarlar da kritik galibiyetlerden sonra saha ortasında üçlü çektirdikleri ‘Reis'lerini çok ama çok özleyecek.

ROTASI BEŞİKTAŞ MI?

Sabri kağıt üzerinde hala Galatasaray'ın futbolcusu olsa da transfer kazanı anında kaynamaya başladı. İstanbul'da kalmak isteyeceği düşünülen tecrübeli futbolcunun, ezeli rakip Beşiktaş ile anlaşabileceği öne sürüldü. Siyah-beyazlıların sağ bek ihtiyacı da bu senaryoyu mantıklı kılıyor. Diğer yandan İstanbul Başakşehir'in de Sabri ile ilgilenebileceği kaydedildi.

 

 

Yayınlanma Tarihi:10:48,