SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“TEB BNP Paribas İstanbul Cup” Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nın 7’incisi yarın yapılacak eleme maçlarıyla başlıyor.

Toplam 250 bin dolar para ödüllü turnuvada ana tablo müsabakaları 14 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. TEB BNP Paribas İstanbul Cup, 20 Temmuz Pazar günü yapılacak tekler ve çiftler final maçlarıyla sona erecek.

1 NUMARALI SERİ BAŞI WOZNIACKİ

Kadınlar dünya klasmanında 15. sırada bulunan Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki, turnuvanın 1 numaralı seri başı olarak mücadele edecek.

Wozniacki’nin yanı sıra dünya 20 numarası Sırp asıllı Alman sporcu Andrea Petkovic, 24 numara İtalyan Roberta Vinci, 32. sırada bulunan Çek oyuncu Klara Koukalova ve 35. sıradaki Ukraynalı genç tenisçi Elina Svitolina da turnuvada yer alacak.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta 32 sporcu, şampiyonluk için yarışacak.

TÜRK TENİSÇİLER

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta 5 Türk sporcu da mücadele edecek.

Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, Başak Eraydın, İpek Soylu ve Melis Sezer turnuvada raket sallayacak.

KUPAYI MONICA SELES VERECEK

ABD’li 41 yaşındaki efsanevi oyuncu Monica Seles, İstanbul Cup’ı izleyip, kupayı verecek.

1980’lerin sonundan itibaren Steffi Graf ile girdiği müthiş rekabet, 1993’te Hamburg’da oynadığı bir maçta bıçaklanana kadar süren Seles, 1995’te yeniden kortlara dönmüş ve bir grand slam şampiyonluğuna daha imza koymuştu. Tarihin en önemli kadın tenisçileri arasında gösterilen Yugoslavya doğumlu Seles, kariyerini 2008 yılında resmen sonlandırmıştı.

ÜNLÜ İSİMLER KURA ÇEKİMİ YAPACAK

Turnuvada ünlü isimler maçlardan önce kura atışı yapacak.

İlk kura atışını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, 14 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’deki maçtan önce yapacak. Daha sonraki günler Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, sanatçı Behzat Gerçeker ve Oylum Talu gibi ünlü isimler de kura atışında bulunacak.

KOZA WORLD OF SPORTS ARENA

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’a, 125 dönüm üzerine kurulu 70 milyon dolarlık Koza World of Sports Arena evsahipliği yapacak.

Tesislerde 8 bin kişilik bir arena, 500’er kişilik 2 maç kortu, açık ve kapalı toplam 63 kort bulunuyor. Tesiste ayrıca 61 adet loca, 94 adet 6 box, 1 VIP restoran ve 1 kafeterya yer alıyor.

ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ

Turnuva için İstanbul’un çeşitli yerlerinden ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

Taksim AKM önü, Bakırköy deniz otobüsleri iskelesi önü, Avcılar metrobüs çıkışı ve Yenikapı Marmaray çıkışından otobüsler, tenisseverleri Koza World of Sports Arena’ya getirecek.