SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ferhat Kiraz temkinli konuştu

Ferhat Kiraz temkinli konuştu

Bursaspor'un başarılı kanat oyuncusu Ferhat Kiraz, takımının son durumu hakkında bilgi verdi.

Bursaspor’un orta saha oyuncusu Ferhat Kiraz, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Chikhura Sachkhere takımıyla yapacakları maça ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kiraz, 17 Temmuz’da Gürcistan temsilcisi Chikhura Sachkhere ile sahalarında yapacakları maça iyi hazırlanmak için çalıştıklarını dile getirerek, “İnşallah güzel geçen kamp, sezona da yansır ve güzel başlangıç yaparız. Burada olduğum sürede yaşadığımız 2 acı tecrübeden faydalanarak, ‘Önümüzdeki bu maçı daha farklı konsantrasyon ve motivasyonla oynarız’ diye tahmin ediyorum. Böyle de olması lazım” dedi.

Bursaspor’a geldiği günden beri en iyi performansı vermek için çalıştığını belirten Kiraz, her futbolcuda olduğu gibi performansın değişkenlik gösterdiğini aktardı. Kiraz, performansını sezona yaymada bazı bölümlerde zorlandığını ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Amacım iyi performans gösterdiğim maçları biraz daha fazla sayıya çıkarmak. Takımıma daha fazla gol, asist ve puan kazandırabilirsem… Tabii tek başına bir şey olmuyor. Takım halinde oluyor ama skora etki edebilirsem benim için bunların hepsi başarıdır. Geçen 2 yıla göre iyi maç sayısı yakaladım. Tabii bu yıl da devam ettirmek istiyorum. Amacım, geçen 2 senede bulduğum gollerin üzerine biraz daha koyup, daha iyi performans vermek ve artık 3. senem olduğunu, bu sene biraz daha tecrübe kazandığımı iyi hazırlanarak göstermek istiyorum.”

“REKABET HER ZAMAN OLMASI GEREKİYOR”

Bir gazetecinin “Ozan İpek’in iyileşmesi ve Aydın Karabulut transferiyle oluşacak rekabette kendini nasıl görüyorsun?” sorusu üzerine Kiraz, takımda kendilerini kanıtlamış kaliteli futbolcular bulunduğunu söyledi.

Kiraz, hak edenin sahada yer alacağını belirterek, “Tabii kim bir adım öne geçerse o oynayacak. Tabii sakatlığı, performans düşüklüğü var. Bu durumlarda hepimizin birbirimize ihtiyacı olacak. Rekabetin her zaman olması gerekiyor, yoksa istenen seviyeye çıkamayabilirsiniz. Bu anlamda problem görmüyorum” değerlendirmesinde bulundu.