SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uruguaylı yıldız oyuncu Luis Suarez, aldığı cezaya yaptığı itirazın FIFA tarafından reddedilmesinin ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvuracak.

Liverpool’dan Barcelona’ya rekor bir ücretle transfer olan Suarez’in avukatı Alejandro Balbi, İspanyol radyosuna yaptığı açıklamada, Dünya Kupası’nda İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini’yi ısırdığı için 9 milli maç ve 4 ay futboldan men edilme cezasına yaptıkları itirazın FIFA tarafından reddedilmesinin haksızlık olduğunu söyledi.

“FIFA’nın Suarez hakkında verdiği acımasız, totaliter ve faşistçe cezanın kaldırılacağını umuyorduk” diyen Balbi, Suarez’in futbol oynama hakkının elinde alınamayacağını belirterek şöyle konuştu:

“Futbolcumuzun çalışma hakkı gasp edildi, bu endişe edilmesi gereken bir konu. 9 uluslararası maçta oynama cezası bile tek başına çok fazlayken, Suarez’in herhangi bir futbol maçını izleyememesi, antrenman yapamaması ve işini icra edememesi çok acı ve hoş olmayan bir durum.”

Suarez’in hatasını anlayarak Chiellini’den ve FIFA’dan özür dilediğini hatırlatan Balbi, CAS’a başvurmaya karar verdiklerini ve yargı yoluyla haklarını sonuna kadar arayacaklarını vurguladı.

Yayınlanma Tarihi:16:59,