SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Barcelona’nın Liverpool’dan Luis Suarez’i 88 milyon Euro’ya transfer etmesine cevap ezeli rakibi Real Madrid’den gelecek.

 

Transfer çalışmalarını sürdüren ve Alman yıldız Toni Kroos’u kadrosuna katan Başkent ekibi, ikinci transferini Dünya Kupası’nın en çok konuşulan ismi James Rodriguez ile yapmayı hedefliyor. Alvaro Morata’yı Juventus’a satan, Paris Saint Germain’in Angel Di Maria’ya yaptığı yüksek teklifi değerlendirmeye alan Real Madrid yönetimi, bu iki ismin yerini Rodriguez ile doldurmayı planlıyor.

Di Maria için 60 milyon Euro’ya kadar çıkan PSG’nin teklifini kabul etmeye sıcak bakan Real Madrid, Morata’dan gelen 22 milyon Euro ile Rodriguez’in bonservis ücretini çıkardı. Monaco ile görüşmelere başlayan Real Madrid yönetimi henüz anlaşma sağlayamadı.

 

Geçtiğimiz yıl Gareth Bale’e 100 milyon Euro ödeyen Real Madrid, Rodriguez için ise en fazla 60 milyon Euro bütçe ayırdı. Monaco ise geçtiğimiz yıl 45 milyon Euro’ya Porto’dan transfer ettiği Kolombiyalı yıldız için 75 milyon Euro istiyor.

Yayınlanma Tarihi:18:40,