SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Her sene şampiyon olmamız gerek”

Bursaspor Kulübü Başkanı Bölükbaşı: "Bursaspor'un her sene şampiyon olması gerekiyor. Birinci Bursaspor olsun, ikinci ve üçüncü bizi ilgilendirmez. Bunu yapacak kudrete sahibiz"

Güncellenme: 23:44, 11/07/2014
“Her sene şampiyon olmamız gerek”

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, “Bursaspor’un her sene şampiyon olması gerekiyor. Birinci Bursaspor olsun, ikinci ve üçüncü bizi ilgilendirmez. Bunu yapacak kudrete sahibiz” dedi.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu tarafından organize edilen iftar yemeğinde konuşan Bölükbaşı, Bursaspor’un mazisinin bugüne kadar güzelliklerle ve başarılarla dolu olduğunu söyledi.

Bu tarz iftar organizasyonlarını önceki senelerde de yaptıklarını ve bunun neticesinde de 2009-2010 sezonunda şampiyon olduklarını aktaran Bölükbaşı “Geçtiğimiz yıllarda çok talihsiz olaylar yaşayarak cezalar aldık. Kulübümüzün marka değeri bir nebze de olsa aşağı indi. Ancak biz Bursayız, Bursasporluyuz. Bizim bayrağımız kesinlikle yere değmez, aşağı da inmez” açıklamalarında bulundu.

Göreve geldikleri 1,5 aylık dönem içerisinde gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyen Bölükbaşı “Raydan çıkmış olan treni raya oturttuk. Şu anda yavaş yavaş gidiyoruz. Fakat bu tren hızlı bir tren. Camianın ve taraftarların bütünleşmesiyle bu tren çok hızlı gidecektir. Bizler yönetim kurulu olarak verdiğimiz taahütlerimizi yerine getireceğiz. Camia ve taraftar da taahhütlerini yerine getirmek durumundadır. Takımını 90 dakika en iyi şekilde destekleyerek bu görevlerini yerine getirmiş olacaklardır.”

Bursaspor’un Türkiye’nin en büyük şehir takımı olduğunu söyleyen Bölükbaşı, “Bursaspor, Türkiye’nin incisi. Biz birlik ve beraberliği en iyi şekilde gösterirsek Bursaspor daha da iyi yerlere gelecektir. Bizler geçiciyiz ancak Bursaspor kalıcıdır. Bursaspor’un her sene şampiyon olması gerekiyor. Birinci Bursaspor olsun, ikinci ve üçüncü bizi ilgilendirmez. Bunu yapacak kudrete sahibiz. Bulunduğumuz koltuğuen iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Temsil edemediğimiz takdirde de kimsenin protestosuna gerek kalmadan ben ve yönetimim görevimizden ayrılmasını da biliriz” dedi.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, “Bu yıl başkanımıza ve yönetim kurulumuza sahip çıkacağız. Şampiyon olduğumuz sene nasıl fair-play ödülünü Bursa’ya getirdiysek bu yıl da getireceğimize inanıyorum. Bu yıl da şampiyon olmak istiyoruz. Fakat şampiyon olamıyorsak yine fair-play ödülünü Bursa’ya getirmek istiyoruz” dedi.

Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Bursaspor’un birlik ve beraberlikle geçmiş dönemlerdeki başarıları yeniden yakalayacağını belirterek, “Sadece iyi gün dostu olmayalım. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olup, takımımızın başarısı için hep birlikte gayret edelim. Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberliğe katkı sağlamakta ve değer katmaktadır. Bu güzel iftar sofrasındaki birlik ve beraberliğimiz, gelecekte karşılaşacağımız sorunların çözümüne çok fazla katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.