SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyanların Prandelli acısı bitmiyor!

Fiorentina’nın Onursal Başkanı Diego Della Valle’den Galatasaray Teknik Direktörü Prandelli’ye büyük suçlama: “Kaçmak Onun DNA’sında var. Fiorentina’dan da her şeyi berbat edip kaçmıştı. Medya ile çok iyi geçinir ama hiçbir şeyin sonunu getiremez.”

Güncellenme: 10:19, 11/07/2014
İtalyanların Prandelli acısı bitmiyor!

Fiorentina Kulübü'nün patronu dünyaca ünlü ayakkabı üreticisi Diego Della Valle Galatasaray'a giderken “Kaçmadım” diyen Cesare Prandelli'yi hedef alarak  “Öyle bir kaçtı ki. Zaten kaçmak onun DNA'sında var” dedi.

Della Valle Prandelli ile Fiorentina'da 5 sezon birlikte çalıştıklarını hatırlatarak şöyle konuştu: “Antrenörümüzken ortalığı öyle bir karıştırdı ki ben buna tanık oldum. Budalaca yaptıklarından, her şeyi berbat ettikten sonra hiçbir şey olmamış gibi çekti gitti. Dünya Kupasında yine yaptığı abuk sabukluklar sonrası istifa etti ve İtalyanlara bunun gerekçelerini anlatmadan ortadan kayboldu. Onun olumlu şeyler üretme yeteneği bile yok. Sadece medya ile iyi ve yoğun bir ilişki kurar ama kendisinden başarı beklerseniz bulunması gereken yerde hiç yoktur. Başarısızlıkta ilk hedefi ise kaçmaktır. Çünkü DNA'sında kaçmak vardır. İtalyanlara Dünya Kupasında acı bir damak tadı bıraktı ve başarısızlığın nedenini bile açıklamadan kaçtı. Balotelli için söyledikleri de şık olmadı. Futbolcum Rossi'yi Milli takımdan çıkarttığı gibi gerekçeleri de berbattı. Sanki başarısızlığın nedenini Rossi'nin üzerine yıkmış gibi hissettirdi. Sanırım şu anda Prandelli bir kafa karışması yaşıyor.”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:16,