SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda sona yaklaşırken, Almanya ile Arjantin arasında oynanacak final dev turnuvanın galibini belirleyecek.

Tüm futbolcuların hayalini süsleyen Dünya Kupası, Almanya’da oynayan Sami Khedira ve Arjantin forması giyen Angel Di Maria için ayrı bir öneme sahip. Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi sevinci iki yıldız, Dünya Kupası’nı da kaldırırsa sezonu ‘Double’ yaparak tamamlayacak.

Real Madrid, Avrupa futbolunun kulüp bazında en önemli kupası olarak gösterilen Şampiyonlar Ligi finalinde Atletico Madrid ile karşılaşmıştı. Son dakikalarına yenik girdikleri karşılaşmanın uzatma dakikalarında farka koşan Di Maria ve Khedira’nın forma giydiği Real Madrid, Avrupa’nın devi olmaya hak kazanmıştı.

İKİ İSİMDEN BİRİ GÜLECEK

Şimdi ise futbola başlayan her ismin uzanmak için can attığı Dünya Kupası finalinde iki takım arkadaşı rakip olacak. Brezilya’yı 7-1 gibi tarihi bir sonuçla geçen Almanya’da Khedira, bu karşılaşmada attığı golle moral bulmuştu. Takımını çeyrek finalin uzatma dakikalarında attığı golle yarı finale çıkaran Di Maria ise, Hollanda’yı penaltılarla geçen takım arkadaşlarını sakatlığı nedeniyle yalnız bırakmıştı.

Final, Arjantin’in bir diğer yıldızı Lionel Messi için ise daha farklı bir önem taşıyor. Yeni ‘Maradona’ olarak adlandırılmak için Dünya Kupası’na ihtiyacı olduğu savunulan Messi, kupayı kaldırarak üzerindeki bu baskıyı atmak istiyor.

Kupaya kimin uzanacağı bilinmez ama bir aylık büyük mücadelenin finalinin tüm futbolseverleri ekranlara kilitleyeceği bir gerçek.

Yayınlanma Tarihi:16:49,