SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Alexis Sanchez’i Arsenal’e satan ve forvet arayışlarına başlayan Barcelona, Liverpool’dan Luis Suarez ya da Napoli’den Gonzalo Higuain’den birini kadrosuna katmayı planlıyor.

Liverpool’un Suarez için kapıyı 80 milyon Euro’dan açmasının ardından Higuain’e yönelen Barcelona yönetimi, Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis gelen cevap ile sarsıldı. Corriere dello Sport’a konuşan De Laurentiis, Arjantinli golcünün 100 milyon Euro serbest kalma maddesi olduğunu açıkladı.

Arjantinli yıldızın fiyatını açıklayan De Laurentiis “Basında yazıldığı gibi Higuain’in kontratında “70 milyon Euro’ya serbest kalır” gibi bir madde yok. Bu fiyat 100 milyon Euro. Eğer futbolcumuzu transfer etmek isteyen bir kulüp varsa bu fiyatı gözden çıkartmak zorunda” dedi.

Higuain’i satmayı düşünmediklerini de sözlerine ekleyen De Laurentiis “O benim çok beğendiğim bir futbolcu. Kendisini satmayı düşünmüyorum. Higuain’in özel bir insan olduğunu ve karakter olarak da bize faydası olduğunu düşünüyorum. Napoli’den ayrılmak istemediği sürece kadromuzda yer alacaktır” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamanın üzerine Barcelona’nın Suarez’i yeniden transfer listesinin başına alması ve transferi bitirmesi bekleniyor.