SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hajrovic’e Robben benzetmesi

Werder Bremen scout ekibinin Izet Hajrovic'i uzun süredir takip ettiği, hakkında 'Robben gibi' ifadesinin geçtiği övgü dolu bir rapor hazırladığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 11:26, 11/07/2014
Hajrovic’e Robben benzetmesi

Galatasaray’dan parasını zamanında alamadığı gerekçesi ile ayrılan Izet Hajrovic, Werder Bremen ile sözleşme imzaladı. 4 yıllık mukaveleye imza atan Boşnak futbolcu için Werder Bremen’in Sportif Direktörü Thomas Eichin, “Bize katıldığı için çok mutluyuz. Hızlı bir şekilde takıma adapte olup kendini geliştireceğine eminiz” ifadelerini kullandı.

Werder Bremen’in Hajrovic için oluşturduğu scout raporu da ortaya çıktı. Oyuncunun Grasshoppers’ta oynadığı dönemde de Alman ekibi tarafından takip edildiği belirlendi.  Scout ekibinin genç futbolcu için, “Topla birlikte hızlı, dripling kabiliyeti var. Fizik olarak güçlü. Sağ kanattan içeri kat ederek soluyla etkili şutlar çıkarıyor. Robben gibi bir oyuncu” şeklinde ifadeler içeren bir rapor hazırladığı belirtildi.

LİSANSI ÇIKMAMIŞ

Öte yandan oyuncunun geçici lisans alıp almadığı da akıllarda soru işareti yarattı. Geçtiğimiz hafta FIFA’nın Hajrovic’e geçici lisans verdiği haberlere yansımış, Galatasaraylı idareciler bunu yalanlamıştı. Alman basınında bugün yer alan haberlerde, “İmzalar atıldı. Werder Bremen şimdi FIFA’nın vereceği geçici onayı bekliyor” ifadelerinin kullanılması, “Hajrovic için geçici lisans henüz verilmemiş” şeklinde yorumlandı.

TARAFTAR HAJROVIC’E HAYRAN

Werder Bremen’in 17 Ağustos’ta Almanya Kupası’nda FV Illertissentakımı ile bu sezonun ilk resmi maçını oynayacağı, o tarihe kadar Alman yöneticilerin oyuncunun lisansının çıkması için gayret gösterecekleri ifade edildi.  Bu arada Weser-Kurier internet sitesinde yapılan “Hajrovic iyi transfer mi?” sorulu ankette katılımcıların yüzde 95’i ‘evet’ seçeneğini işaretledi.