SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray kesenin ağzını açtı

Galatasaray kesenin ağzını açtı

Erkan Zengin ve Tarık Çamdal'ı isteyen Galatasaray, Eskişehirspor'a yeni bir teklif sundu.

Amkspor.com

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, OIcan Adın’dan sonra iki yıldızı daha bitirmeye yakın.

Eskişehirspor’da forma giyen Erkan Zengin ve Tarık Çamdal için girişimlerini hızlandıran sarı-kırmızılılar, yeni teknik direktörü Cesare Prandelli’ye kampa kadar önümüzdeki sezonun kadrosunu teslim etmeyi planlıyor.

İki yıldızın transferinden Eskişehirspor’un istediği 10 milyon Euro bonservis bedeli nedeniyle vazgeçen Galatasaray, yeniden harekete geçme kararı aldı. Erkan ve Tarık’ın da Galatasaray’a gitmek istemesi nedeniyle Eskişehirspor’un inadı kırıldı. İki futbolcu için 7 milyon Euro öneren sarı-kırmızılı yönetimin teklifine sıcak bakan ES-ES, Ambrabat’ı da kiralık istedi.

TEK SORUN AMRABAT

Kayserispor’dan büyük umutlarla transfer edilen ancak bekleneni veremeyen Ambarat’ı kadroda düşünmeyen Galatasaray, Faslı yıldızı ikna etmeye çalışıyor. Eskişehirspor’a gitmek istemeyen Amrabat ikna edilirse transfer gerçekleşecek.

Amrabat’ın ikna edilememesi durumunda ise Eskişehirspor’a, Prandelli’nin önümüzdeki yıl kadroda düşünmediği iki isim önerilecek. İki kulüp arasında görüşmeler devam ederken, Galatasaray’ın önümüzdeki günlerde transferi bitirmesi bekleniyor.