SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim arkasında imzasını bıraktı!

Galatasaray'ın bu sezon giyeceği formalarının 2013’te dönemin hocası Fatih Terim’in görüşü doğrultusunda dizayn edildiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 08:09, 11/07/2014
Fatih Terim arkasında imzasını bıraktı!

2014-15 sezonunda üç parçalı, mor ve beyaz forma ile mücadele edecek olan Galatasaray'ın giyeceği formalarını ayrılmadan önce 2013'ün ilk çeyreğinde dönemin hocası Fatih Terim inceledi ve onayladı.

Teknik malzeme sponsoru Nike'ın zorunlu tuttuğu madde gereğince 1.5 yıl önce forma siparişlerini vermek zorunda olan Galatasaray Kulübü, forma taslaklarını o dönem teknik direktör Terim'e sundu ve formalar ona göre yapıldı.

Koleksiyonda G.Saray Kulübü ve Fatih Terim'e, efsane Metin Oktay ilham kaynağı oldu.

3 PARÇALI FORMA BEĞENİLDİ

Parçalı formanın yer almadığı koleksiyonda hem Fatih Terim'in hem de Galatasaray'ın 2014-15 sezonunda seçilen sarı kırmızı 3 parçalı formayı ise kulübün efsane ismi Metin Oktay'dan esinlenerek dizayn ettikleri ortaya çıktı. Terim'in özellikle Metin Oktay'ın giydiği forma olması nedeni ile 3 parçalı formayı beğenerek talep ettiği belirtildi.

Metin Oktay'ın giydiği 3 parçalı forma olması nedeni ile iç saha maçları için 2014-2015 sezonu adına sarı kırmızı forma üretildi. Galatasaray'ın önümüzdeki sezon giyeceği diğer mor ve beyaz formaları da Fatih Terim'in görüşü alındıktan sonra Nike'a onay verildi.

Avusturya kampını teknik direktör Prandelli'nin isteği üzerine 14 Temmuz'a erteleyen Galatasaray'ın yeni sezon formalarını ise ilk hazırlık maçında giymesi bekleniyor.

Hürriyet