SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Cenk’i kazandı!

Karanlık’ın özel şırınga yöntemi, kemik ve kas dokularının birbirine kaynamasıyla oluşan bu ağır sorunu bertaraf etti. Yıldız futbolcu da azimli çalışmasıyla sakatlığı atlatmayı bildi.

Güncellenme: 07:26, 11/07/2014
‘Cenk’i kazandı!

Safa Can KONUKSEVER / AMKSPOR

Beşiktaş’ın ilk ve henüz tek yeni transferi Cenk Tosun, Marienfeld kampının ikinci gününde kontrolden geçmiş, çıkan sonuç herkesi sarsmıştı. Kulüpten yapılan açıklamada, G.Antepspor'dayken yanlış teşhis nedeniyle bel fıtığı ameliyatı geçiren Cenk'in aslında ‘osteitis pubis' olduğu ve tedavilerin hemen başlandığı belirtilmişti. Türkiye'nin Arda Turan'ın sakatlığı olarak tanıdığı bu kasık rahatsızlığı asla geçmemesi ve sporculara yaşattığı aşırı ağrılarıyla bilindiği için siyah-beyazlı taraftarlar Cenk'in sahalardan ne kadar uzak kalacağını hesaplamaya başlamıştı.

İNGİLTERE’DE PATLAYACAK!

İşte tam da bu anda devreye giren kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, kendisine neden ‘mucize adam' dendiğini gösterdi. Karanlık, kemik ve kas dokunun birbirine kaynaması ile özetlenebilecek bu sorunu, özel yöntemleriyle yenmeyi bildi.

Kemiğe acı veren özel bir şırınga yöntemiyle iğne tedavisi uygulayan Ertuğrul Karanlık, Cenk Tosun'un da özverisi ile savaşı kazandı. Sakatlığı yüzde 95 oranında geçen yıldız futbolcunun İngiltere'deki çalışmalarda tam randımanla katılabileceği belirlendi. Takıma katılmak için acı veren çalışmalara göğüs geren Cenk ise sadece 10 gün gibi kısa bir sürede iyileşip, adeta ikinci kez Beşiktaş'a ikinci kez imza atmış gibi oldu. n