SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Brezilya’da zirve Sneijder’in

Brezilya’da zirve Sneijder’in

Türkiye'de "Koşmuyor" diye eleştirilen Wesley Sneijder, Dünya Kupası'nda kimsenin beklemediği bir istatistiğe imza attı.

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’na, Arjantin’e elenerek, yarı finalde veda eden Hollanda’da ilginç bir istatistik ortaya çıktı.

FIFA’nın verilerine göre Galatasaray’da oynayan Hollandalı yıldız Wesley Sneijder, turnuvanın en çok koşan ismi oldu. Toplam 736 futbolcu arasında 69.6 km ile koşu mesafesinde ilk sırada yer alan Sneijder’i, 69.1 ile vatandaşı Arjen Robben oldu. Sıralamada üçüncü sırada ise 68.8 ile Almanya’dan Thomas Müller yer aldı.

TÜRKİYE’DE ELEŞTİRİLER BAŞKA

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray forması giyen Sneijder’e yapılan eleştiriler ise tam tersi…Sürekli koşmadığı ve takım arkadaşlarına savunmada yardımcı olmadığı için eleştirilere maruz kalan yıldız futbolcu, yapılan eleştirilerin yanlış olduğunu Dünya Kupası’nda adeta ispatladı.

“Takıma faydası yok” eleştirilerine attığı kritik gollerle cevap veren Sneijder, önümüzdeki sezon “Koşmuyor” eleştirilerine de yanıt vermeye hazırlanıyor gibi.

FIFA verilerine göre turnuvada en çok koşan ilk 10 isim ise şöyle sıralandı:

4- Toni Kroos (68.3 km)

5- Daley Blind (67.4 km)

6- Philipp Lahm (67.3 km)

7- Javier MasCherano (67.2 km)

8- Benedikt Hoewedes (66.3 km)

9- Pablo Zabelata (65.6 km)

10- Ron Vlaar (64 km)