SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'a geldiği günden beri sadece transferlerde değil, siyah-beyazlı kulübün geleceğine yönelik adımlarda da yer alan Futbol Genel Direktörü Önder Özen, kısa bir süre önce anlaşmaya varılan pilot takım KSV Roeselara'nın yönetim ve teknik heyetiyle İngiltere'de bir araya gelecek. Beşiktaş'ın alt yapı hocalarının da yer alacağı toplantıda başta Musa Muhammed olmak üzere dört tane futbolcu Belçika kulübüne verilecek.

İkinci etap kampının yapılacağı Leeds şehrinde gerçekleşecek toplantı öncesinde her iki kulübün yetkilileri, yaklaşık bir ay önce maddi konuların tamamında el sıkışmıştı. İngiltere'deki buluşmada Belçika'ya gönderilecek futbolcuların kimler olacağı ve Beşiktaş'ın görevlendireceği hocanın ismi netleşecek. Her bir oyuncuya 30 maç oynama garantisi alan Önder Özen, bu projenin Brezilya versiyonu için de en kısa zamanda bu ülkeye uçacak.

İngiltere kampından sonra Brezilya'da adını sır gibi sakladığı pilot bir takımla sözleşme şartlarını konuşacak olan Özen, bu ülkede kulüp avukatlarıyla birlikte gidecek. Her sene belirli tarihlerde düzenlenen ve Avrupa'nın büyük kulüplerinin de takip ettiği gençlik turnuvasını takip edecek olan Önder Özen, belirleyeceği dört yetenekli oyuncuyla kulüp avukatlarına sözleşme imzalattıracak.

TÜRKİYE’DEN HOCA GİDECEK

Daha önce bulunan dört genç Brezilyalı ile pilot takımla anlaşılmadığı için sözleşme yapamayan Önder Özen, bu oyuncuların artık herkes tarafından takip edilmesi nedeniyle başka isimleri gündemine alacak. Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, Brezilya'da anlaşacğı pilot takıma da, Türkiye'den bir hoca gönderecek.

Milliyet