SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çatalan Tesisleri’nde çalışmalarına devam eden turuncu beyazlı takımda, futbolcular dayanıklılık testinden geçti. 6’lı gruplar halinde teste tabi tutulan oyuncular performanslarıyla dikkati çekerken, genç oyuncular kısa mesafeli koşularda önemli başarı elde etti. Futbolcular daha sonra A2 takımla maç yaptı. Teknik Direktör Levent Eriş, maçı dikkatle izlerken, A takıma düşünülen genç oyuncular da bu maçta görev yaptı.

Eriş, kısıtlı imkanlara rağmen altyapıdaki futbolcuların başarılı olduğunu belirterek, Samican, Uğur, Alper, İrfancan, Atakan, Berk ve Ömercan gibi oyuncuların takımın altyapısından geldiğine dikkat çekti.

Altyapı sorumlusu Eyüp Arın’ı kutlayan Eriş, “Antrenman yapacak saha dahi bulamazken böyle oyuncuların çıkması, işlerini ne kadar iyi yaptıklarını gösterir. Geçen sezon Samican’ın yakaladığı başarı ortada. Ömercan ve Uğur da bazı maçlarda sahada ellerinden geleni yaptı. İnşallah bu isimlerin devamı da gelecektir” ifadelerini kullandı.

Arın ise sezonda amaçlarının profesyonel takıma daha fazla oyuncu vermek olduğunu söyledi.

Geçen haftalarda seçme yaptıklarını hatırlatan Arın, “İnce eleyip sık dokuyoruz. Ekibimle her oyuncuyu en az 3 kez izleme fırsatı buluyoruz. Ayrıca futbol okulumuz devam ediyor. Bizlere elinden geldiği kadar destekte bulunan başkanımız Bayram Akgül’e ve Adanalı oyunculara şans veren Levent hocama teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:09,