SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder’e Ada’dan servet!

Prandelli'nin imza töreni sırasında Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın yaptığı "Sneijder'in sözleşmesinde 20 milyon Euro'ya serbest kalır maddesi var" açıklaması İngilizleri umutlandırdı.

Güncellenme: 19:50, 10/07/2014
Wesley Sneijder’e Ada’dan servet!

İngiliz gazetesi The Sun bu açıklamayı merkeze alarak, Manchester United’ın 16 milyon Sterlin’e Wesley Sneijder’i transfer edebileceğine dikkat çekti.

The Sun gazetesi, Louis Van Gaal’a, Wesley Sneijder ile Old Trafford’da beraber olması için 16 milyon Sterlin’e yakın parayı ödemesi gerektiğinin söylendiğini vurguladı.

Gazete, Louis Van Gaal’ın Hollanda’nın bu yıl Dünya Kupası’ndaki kilit futbolcusu olan Galatasaray’ın oyun kurucusunun büyük hayranı olduğuna dikkat çekti. Louis Van Gaal’ın 30 yaşındaki Hollandalı orta saha oyuncusunu İngiltere’ye götürmeye kalkması durumunda hayır demesinin zor olacağını geçen ay söylediğine de dikkat çekildi.

Galatasaray’ın Sneijder’i serbest bırakma maddesini  20 milyon Euro olarak açıkladıklarına değinen The Sun, bu parayı veren kulübe Sneijder’in gidebileceğine işaret etti.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Cesare Prandelli’nin eski İnter oyuncusunu takımda tutmak istediği vurgulanırken kulüp yöneticilerinin Sneijder’in gidişini engelleyemeyeceklerini kabul ettikleri belirtildi. Kulüp Başkanı Ünal Aysal’ın geçtiğimiz gün Cesare Prandelli’nin imza töreni sırasında yaptığı, “Sneijder iyi futbolcu. Onu Galatasaray’da tutmak istiyoruz. 20 milyon Euro’luk teklif alırsak hayır deme lüksüne sahip değiliz. Bu kontratta belirtilmiş. Tek söyleyebileceğim bir kulüp 20 milyon Euro öderse ve o gitmek isterse onu kalmaya zorlayamayız. Bu kontratta yazılı” açıklamasına da haberde yer verildi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:19:47,