SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Langford’un yerine Emir

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, "Langford'un karar değiştirmesinin ardından teknik kadro, devşirme sporcu olarak Emir'in kadroya dahil olmasını istedi. O da Bormio kampına katılacak" dedi.

Güncellenme: 19:30, 10/07/2014
Langford’un yerine Emir

Akkaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonası öncesinde ilk kampları Çeşme’deki çalışmaların biraz daha rahat geçeceğini, bu sürecin oyuncuların birbirlerine kaynaşmaları açısından iyi olacağını söyledi.

Çeşme’de, 16 Temmuz’a kadar çalışacaklarını hatırlatan Akkaş, kampta 17 basketbolcunun yer aldığını, sakatlıkları süren Ender Arslan ve Furkan Aldemir’in Çeşme kampının ardından takımla çalışmalara katılabileceğini tahmin ettiklerini belirtti. Akkaş, Ömer Aşık ve Emir Preldzic’in Bormio kampında yer alacağını, Ümit Milli Takım’daki Cedi Osman’ın da şampiyona bittikten sonra takıma katılacağını kaydetti.

Dizinden ameliyat olan Enes Kanter’in 2 aylık dinlenme sürecine ihtiyacı olduğunu belirten Akkaş, Enes’in iyileşmesi halinde milli takımda yer alacağını söyledi.

Barbaros Akkaş, milli takımda yer alacak devşirme sporcu için Keith Langford isminin daha önce konuşulduğunu, ancak Langford’dan vazgeçildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Teknik heyetin talebiyle Emir Preldzic ile yola devam etme kararı aldık. Şu anda Emir, Milli Takımın kadrosuna katılıp, takımın devşirme sporcusu olarak devam edecek. Langford konusu gündemdeyken de Emir bizim kadromuzda yer alıyordu. Bununla alakalı FIBA’ya da bildirimlerimizi yapmıştık. Langford’un karar değiştirmesinin ardından teknik kadro, devşirme sporcu olarak Emir’in kadroya dahil olmasını istedi. O da Bormio kampına katılacak.”