SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İşte Ersun Yanal’ı yanıltan olay!

İşte Ersun Yanal’ı yanıltan olay!

Şampiyonluk belgeselinde maç konuşmaları dikkat çeken Yanal Büyük İskender'e atıfta bulunsa da Fethiye’ye elenmekten kurtulamadı.

F.BAHÇE’NİN yayınlanmaya başlayan şampiyonluk belgeseline adeta Ersun Yanal damgasını vurdu. Belgeselde Yanal’ın en dikkat çeken konuşmalarından biri de kupadaki Fethiye maçından önce Samandıra’da gerçekleşti.

TAKIMI etrafında toplayan tecrübeli hoca “Tarihe meraklıyım. Sizlere Büyük İskender'i anlatmak istiyorum. Bu anlattığım Discovery'de de yayınlandı. İskender'in taktiğiyle 50 bin kişilik ordu, 200 binlik Pers ordusunu yendi. Önce 15 bin kişilik grup Persler'in sağından ve solundan saldırdı, sonra da ortadan dağıttılar. Bunu niye anlattım? Futbol da artık stratejik bir oyun. 10 kişiye karşı 11 de oynanıyor. Kimi zaman da 11 kişi, 9 kişiye. Olaya stratejik bakalım. En son saldıracak adam hatta kılıcı batıracak adam da olsa bu savaşta bir ordu var. Burası da 50 bin kişinin olduğu bir yer” sözleriyle adeta tarih dersi verdi. Ancak bu etkili konuşmaya rağmen F.Bahçe, Fethiye'ye evinde 2-1 yenilip Türkiye Kupası'ndan elenmekten kurtulamadı.

Vatan