SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin Milli Takımı’nın golcüsü Sergio Agüero, FIFA Dünya Kupası’nda finale yükselerek kendileri hakkında olumsuz düşünen birçok kişiye güçlerini ispatladıklarını söyledi.

İngiliz basınından BBC’ye konuşan milli futbolculardan Agüero, Arjantin’in turnuvada başarısız olacağı yönünde birçok insanın beklentisi olduğunu belirterek, “Arjantin’in finale kalmasını neredeyse kimse beklemiyordu” değerlendirmesinde bulundu.

Kaliteli oyunculara sahip iyi bir takım olduklarını kanıtladıklarını kaydeden Agüero, “Bireysel olarak bakıldığında, futbolcularımızın her birinin çok iyi olduğunu biliyorduk. Hollanda karşısında gücümüzü ispatladık” dedi.

RODRIGUEZ’İN GÜVENİ TAM

Maxi Rodriguez ise finale kadar çok zorlu karşılaşmalar oynadıklarını vurgulayarak, “Böyle bir mutluluğu hak etmiştik. Şimdi Buenos Aires’ten çıktığımızdan beri kurduğumuz hayali gerçekleştirmek için bir final maçına daha çıkmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Finalde Almanya ile karşılaşacak Arjantin’in, eline geçen Dünya Kupası’nı kaldırma fırsatını çok iyi değerlendirmek zorunda olduğunun altını çizen Rodriguez, “Umarım 90 dakikanın ardından bunu başaran taraf biz oluruz” diye konuştu.