SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Dünya Kupası finalinde Arjantin ile Almanya arasında oynanacak final maçı, sosyal medya aracılığıyla Hristiyan dünyasında papalar arasındaki “Ülkesel rekabeti” gündeme getirdi.

İlk Alman Papa 16. Benediktus’un görevi geçen yıl bırakmasının ardından yerine gelen Ajantinli Papa I. Franciscus’un ülkelerinin Dünya Kupası finalinde karşılaşacak olması, özellikle sosyal medyada geniş yankı buldu.

SOSYAL MEDYA SESSİZ KALMADI

Daha önce yaptığı açıklamalarda Dünya Kupası’nda Arjantin adına dua etmeyeceğini ve tarafsızlığını koruyacağını açıklamasına rağmen I. Franciscus’un ülkesinin turnuvada adını finale yazdırması, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girdi.

Almanya’nın ise Brezilya’yı 7-1 gibi “Tarihi” bir farkla yenerek adını finale yazdıran diğer takım olması, sosyal medyada “Dünya Kupası finalinde kutsal savaş” temalı ve “Papaların maçın sonucuna etki edip etmeyeceğine” ilişkin binlerce mesaj atılmasına yol açtı.

Almanya ile Arjantin arasındaki final maçı, 13 Temmuz Pazar günü Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki tarihi Maracana Stadı’nda TSİ 22:00’de başlayacak.

Yayınlanma Tarihi:15:49,