SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den flaş Löw açıklaması…

F.Bahçe Antrenörü İsmail Kartal, 7-1'lik Brezilya zaferiyle dünya futbol tarihine geçen yakın arkadaşı Löw'ü anlatırken, Almanya'ya başarıya getiren felsefeyi tek cümleyle açıkladı.

Güncellenme: 11:35, 10/07/2014
Fenerbahçe’den flaş Löw açıklaması…

ALMANYA’NIN Brezilya'yı 7-1'le dağıtması dün dünyada geniş yankı buldu. Biz de bu maçı yorumlaması için Löw'ün yakın dostu F.Bahçe'nin yardımcı antrenörü İsmail Kartal ile konuştuk. Kartal hem Löw hem de farklı Brezilyalı galibiyeti için şunları söyledi:

“LÖW’E Dünya Kupası'nın tüm maçlar öncesi başarılar diledim. Kendisi de maç bitiminde teşekkürlerini iletir ve hem F.Bahçeli hem de Türk taraftarların kendilerini desteklerinden bahseder. Artık totem yapıyoruz. Almanya bu Dünya Kupası’nda daha bir takım. Bu onların en büyük avantajı.

7-1'LİK skor nasıl geldi derseniz. Almanya disiplinli ve rahat oynadı. Çok pozisyona girdi. Portekiz maçını geçin, Almanlar'ın patlama yapması bekleniyordu ve bu patlama Brezilya'ya oldu. Dikkat edin 2. toplar ve dönen topları hiç bırakmadılar. Baskıyla top kazandılar ve 10 ila 30. dakikalar ararsında da bu baskıyla istediklerini aldılar. Löw'ün hamle şansı çok bir kere. Almanya kendini bilerek ve oyununu rakibe kabul ettirerek oynadı. Yıldızlar maç kazandırır, takım olanlar şampiyon olur. Almanya'nın felsefesi bu işte. Kişilere değil, yıldız oyunculara bağlı değil. Çıkıyorlar rakipten daha çok koşuyorlar.”

Vatan
Yayınlanma Tarihi:10:56,