SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın THY Avrupa Ligi’nde ilk tur kura çekimiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bizim için ilk 16, ilk 8 falan önemli değil. Kim olursa olsun inşallah Dörtlü Final’de oynayacağız” dedi.

Sarı-lacivertli takımın C Grubu’nda Barcelona (İspanya), Panathinaikos (Yunanistan), EA7 Emporio Armani (İtalya), Bayern Münih (Almanya) ve PGE Turow (Polonya) ile eşleşmesinin ardından kulüp televizyonu FBTV’ye kurayı değerlendiren Uslu, zorlu bir grupta yer aldıklarını söyledi.

Dörtlü Final hedefini gerçekleştirmek için bu gruptan çıkmaları ve başa oynamaları gerektiğini anlatan Uslu, “Çok zor bir grup. Hemen hemen 3-4 çok önemli takım var. Bu sezon Dörtlü Final’i hedefledik. Bizim için ilk 16, ilk 8 falan önemli değil. Kim olursa olsun inşallah Dörtlü Final’de oynayacağız. Ona göre takım kuruluyor. Taraftarımız bizi desteklediği müddetçe inanıyoruz ki Dörtlü Final’de oluruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Ülker Yardımcı Antrenörü Erdem Can ise geçen sezonki Avrupa Ligi mücadelesini anımsatarak yaptığı değerlendirmede, “İlk gruplar için benim inancım, biz bu gruptan gerekli dereceyi alıp çıkacak güçteyiz. Asıl önemli olan bu gruptan sonraki süreçte takımların göstereceği performanslar. İlk grubun aslında bizim hedeflediğimiz ölçeğe gitmemiz için çok da büyük bir engel olduğunu düşünmüyorum. Bizim için önemli olan gruptan çıkabileceğimiz önemli dereceyi alıp sonraki sürece bakmak olacak” diye görüşlerini aktardı.