SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin, transferinde prensipte anlaşıp sağlık kontrolü için İstanbul’a getirdiği Diego Ribas, sarı-lacivertli kulüple daha önce iki kez transfer için temas kurduğunu, üçüncüsünde sonuca ulaştıklarını söyledi.

BASININ KARŞISINA ÇIKTI

Sağlık kontrolü öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı futbolcu transferiyle ilgili, “Daha önceden de Fenerbahçe ile kontaklarımız olmuştu. İki kez daha olmuştu. Bu üçüncüsünde en sonunda başarabildik. Önceki iki seferde tamamen kendi takımlarımdan dolayı anlaşamadık. Fenerbahçe beni her zaman çok istemişti, sonunda bu başarıyı elde etti. Şu anda çok mutluyum. İki taraf adına da çok güzel ve yararlı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasına Türkçe “Merhaba” diyerek başlayan Diego, “Gerçekten çok mutluyum. Taraftarların desteği beni ayrı mutlu etti. Bugün uzun bir gün olacak. Sağlık kontrollerinden geçeceğim. Bütün kontroller iyi olursa Fenerbahçe adına da benim adıma da çok daha güzel günler olacak” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE LİGİ’NE YABANCI

Kendi performansı ve Türkiye Ligi’nin sorulması üzerine Brezilyalı orta saha oyuncusu şunları kaydetti:

“Şimdiden söylemek zor. Daha mı iyi olacağım ya da daha mı kötü. Türkiye futbolu hakkında bir şeyler konuşabilmek zor. Ama ben Atletico Madrid’den geldim, orada şampiyonluk yaşadım, Şampiyonlar Ligi’nde çok iyi sonuçlar aldık. Her zamanki hedefim bir daha ki sezon daha iyi oynamak, kendimi gösterebilmektir. Lig başlayınca bunu göreceğiz.”

Taraftarın beklentisinin kendisini heyecanlandırıp heyecanlandırmadığı sorusuna da Diego Ribas, “Onlara çok teşekkür ediyorum. Gerek internetten gerek medyadan bana yolladıkları mesajlar gerçekten beni motive ediyor. Bu konuda hiç kuşkum yok. Beni karşılamaları beni ayrıca mutlu etti. Bu motivasyonun beni ayrıca ileri seviyeye götüreceğine inanıyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:10,