SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın kendi evindeki Dünya Kupası’na, tarihinin en ağır yenilgilerinden bir tanesiyle veda etmesinin yankıları sürüyor.

Almanya’nın 7-1’lik galibiyeti ile sonuçlanan yarı final maçının ardından eleştiri oklarının hedefinde olan isimlerden bir tanesi de Sambacılar’ın teknik direktörü Luis Felipe Scolari oldu. Caju lakabıyla bilinen Brezilyalı eski milli futbolcu Paulo Cezar, deneyimli  teknik adama yüklendi.

Pele’nin de forma giydiği 1970 Dünya Kupası’nda, Brezilya’nın kadrosundaki isimlerden bir tanesi olan Caju, eski Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza’nın milli takıma çağrılmamasını hata olarak değerlendirdi. Fransız L’Equipe gazetesine konuşan efsane oyuncu, Sambacılar’ın orta sahadaki yaratıcı bir oyuncunun eksikliğini hissettiğine dikkat çekti ve savunma ağırlıklı futbol anlayışından yakındı.

Caju, “Brezilya kaliteli oyuncudan yoksundu. Neden Scolari Alex’i kadroya almadı ki? Adam canavar gibi topçu. 36 yaşında olması kimin umrunda ki! Çok uzun bir maratondan değil, sadece bir aylık bir mücadeleden söz ediyoruz. Sadece koşan adamlarla Dünya Kupası kazanamazsınız. Belki bir kez kazanırsınız ama hep kazanamazsınız” diye konuştu.

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:08,