SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes Basketbol Takımı Genel Menajeri Engin Özerhun, THY Avrupa Ligi’nde çektikleri kuradan memnun olduklarını söyledi.

Anadolu Efes, İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan kura çekimi sonrasında Real Madrid (İspanya), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Nizhny Novgorod (Rusya), Dinamo Bianco (İtalya) ve eleme turundan gelecek bir takımla A Grubu’nda yer aldı.

Eşleşmeler hakkında açıklamalarda bulunan Özerhun, yaptıkları transferlerle yeni bir takım kurduklarına değinerek, “Gruptan oldukça memnunum. Yeni bir takımız. Önümüzdeki süreçte takımımızda birbirine alışması gereken birçok oyuncu var. Böyle bir süreçte ilk turda elenmek gibi bir sürprize mahal vermemeliyiz” diye konuştu.

Elemelerden büyük ihtimalle Rusya’nın Unics Kazan takımının geleceğini savunan Engin Özerhun, “Grubumuza elemelerden de bir takım gelecek. Bu takımın Unics Kazan olma ihtimali yüksek. Kazan iyi bir takım. Bu takdirde iki Rusya ve bir Litvanya deplasmanına gideceğiz. Bu tarz deplasmanlar her zaman zorludur. Buna karşı dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.