SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü Teknik Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu İlyas Acar, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde süren sezon öncesi hazırlık kampında oyunculardaki uyum ve istekten mutluluk duyduklarını ve gelecek adına umutlandıklarını söyledi.

Acar, yaptığı açıklamada, Kartepe’de 7 Temmuz’da başlayan kampın ilk iki gününde kendisinin de yer aldığını söyledi.

Bölgede havaların güzel, antrenman sahalarının da iyi olduğunu belirten Acar, “Günde iki çalışmayla hazırlıklar sürüyor. 11 Temmuz’da bir İran takımıyla hazırlık maçı yapacağız. 15 Temmuz’a kadar çalışmalarımız burada sürecek. 16 Temmuz’da takımımız Bursa’ya dönecek ve 17 Temmuz’da UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçına çıkacağız” dedi.

Yeni transferler Aydın Karabulut, Bakaye Traore ve Emre Taşdemir’in yabancılık çekmeden takıma çabuk adapte olduğunu vurgulayan Acar, bu oyuncuların kampta çok iyi çalıştığını anlattı.

Teknik Direktör Şenol Güneş’in disiplinli, futbolcuların da istekli olduğunu aktaran Acar, şöyle devam etti:

“Herkes elinden gelenin fazlasını sahaya yansıtmaya çalışıyor. Kartepe kampında oyuncularımızdaki uyum ve istek bizleri mutlu ederken gelecek adına da umutlandırıyor. Bu sezon 3 kulvarda mücadele vereceğiz. Şahsen bu sezon hem UEFA Avrupa Ligi hem Spor Toto Süper Lig hem de Ziraat Türkiye Kupası’ndan oldukça umutluyum. Güzel günlerin bizi beklediğine inanıyorum. Öncelikle ilkini 17 Temmuz’da yapacağımız UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu karşılaşmasını düşünüyoruz. Geçen yıl UEFA Kupası’nda Vojvodina kazası yaşamıştık. Bu yıl bunun benzerini yaşamak istemiyoruz. Özellikle hocamız bu konuda gereken tedbirleri alıyor. Yarın akşam muhtemel rakiplerimizin karşılaşmasını izlemek üzere Tiflis’e gidecek. Bu turu geçmek bize oldukça moral olacak.”

 “Bursaspor Kulübünde transfer hiçbir zaman bitmez”

Acar, sezon öncesi yeşil-beyazlı taraftarlara birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Bursaspor Kulübünün çok büyük bir camia olduğuna dikkati çeken Acar, tek çatı altında birleşmesi halinde takımın neleri başarabileceğini daha önce herkesin gördüğünü belirtti.

Bursa’da herkesin ortak paydası olan Bursaspor’un etrafında birleşilmesi gerektiğine değinen Acar, “Hep birlikte bir bütün olalım ve mutluluklarımızı da hep birlikte yaşayalım. Yönetim kurulu olarak tek istediğimiz; destek. Özellikle takımını hiçbir zaman yalnız bırakmayarak her zaman örnek gösterilen taraftarımıza bu yıl biraz daha fazla iş düşüyor. Destekle başarı gelecektir. Bu, hepimizin başarısı olacaktır” diye konuştu.

İlyas Acar, transfer çalışmalarının, Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı öncülüğünde sürdüğüne işaret etti.

Transfer konusunda Güneş ile sürekli görüş alışverişinde bulunduklarını bildiren Acar, şunları kaydetti:

“Takip ettiğimiz bazı oyuncular var ama kadromuzda şu an 8 yabancı oyuncu var. Bazı oyuncularla yollarımızın ayrılmasını bekliyoruz. Ondan sonra yine oturup görüşür ve ne yapmamız gerekiyorsa onu yaparız. Kimse şunu unutmasın ki Bursaspor Kulübünde transfer hiçbir zaman bitmez. Gereken her zaman yapılır. Bu, bugüne kadar böyle geldi, bundan sonra da böyle gider. Hocamız öncelikle takımı izliyor. Ondan sonra Başkanımız ve bizimle görüşecektir. Bizler de ona göre hareket edeceğiz.”