SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yunanistan’ın Girit adasında gerçekleştirilen organizasyonda İtalya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Karadağ ile birlikte C Grubu’nda yer alan milliler, ilk karşılaşmasında Hırvatistan’a 70-66’lık skorla üstünlük sağlamasının ardından, ikinci karşılaşmasında İtalya’yı 24 sayı farkla mağlup etti.

Müsabakanın ilk periyodunu 23-22, devreyi 46-32, üçüncü periyodu da 64-52 üstün geçen milliler, maçtan 90-66 galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmanın en skorer isimleri, İtalya adına 19 sayı üreten Simone Fontecchio ile 18 sayı üreten Aristide Landi olurken, milli takımda çift haneli rakamlara ulaşan 4 oyuncu galibiyetin mimarı oldu. Milli takımda, Doğukan Şanlı 14, Emircan Koşut 13, Metecan Birsen ve Tayfun Erülkü ise 12’şer sayı kaydetti.

Ümit Milli Takım, ilk iki müsabakasını galibiyetle tamamlamasının ardından, turnuvadaki üçüncü maçında yarın 16.45’te Karadağ ile karşı karşıya gelecek.

Dört ayrı grupta 20 takımın mücadele verdiği ilk turda, A ve B gruplarında ilk üç sırayı alan altı takım ikinci turda E Grubu’nu, C ve D gruplarında ilk üç sırayı alan altı takım ise ikinci turda F Grubu’nu oluşturacak. E ve F gruplarında ilk dört sırayı alan sekiz takım, çeyrek finale yükselecek. Şampiyona, 20 Temmuz Pazar günü sona erecek.

Yayınlanma Tarihi:19:15,