SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor, 2014-2015 futbol sezonu hazırlıklarının Konya bölümünü, yaptığı son antrenmanla tamamladı.

Yardımcı antrenörlerin yönetiminde Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri’nde yapılan antrenman, ısınma hareketleri ile başladı. Yaklaşık 1 saat süren idman, polar saatlerle yapılan koşu çalışması ve açma germe hareketleri ile sona erdi.

Antrenmanda; Ali Dere, Özgür Özkaya ve Vedat Bora takımdan ayrı olarak salonda çalıştı. Sezon hazırlıklarına 5 Temmuz Cumartesi günü Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri’nde başlayan Torku Konyaspor, bugün yaptığı antrenmanla birinci etap kamp çalışmalarını bitirdi. Yeşil-beyazlılar, Perşembe günü Isparta Davraz’a giderek ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacak.

Torku Konyaspor 3 mevki için hassas davranıyor

Torku Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Selçuk Aksoy, forvet, kaleci ve kanat mevkileri için görüştükleri isimler olduğunu belirterek, “Önemli mevki transferleri olduğu için hassas davranıyoruz. Yanlış transfer yapmak istemiyoruz. Her 3 mevki için de önümüzdeki günlerde transferleri tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlık kampının ilk etabının Konya’da gerçekleştiğini söyledi.

Sırasıyla Isparta Davraz ve Hollanda’da kamp yapacaklarını dile getiren Aksoy, transferleri Davraz veya Hollanda’da yapacakları sezon hazırlıklarına yetiştirmeyi düşündüklerini ifade etti.

Aksoy, transfer çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Forvet, kaleci ve kanat arayışlarımız devam ediyor. Kaleci noktasında yabancı ve yerli alternatiflerimiz var. Dünya kupasında forma giyen birkaç kaleci, yerli olarak da bir iki isimle görüşmelerimiz devam ediyor. Forvet, kaleci ve kanat mevkileri için görüştüğümüz isimler var. Önemli mevki transferleri olduğu için hassas davranıyoruz. Yanlış transfer yapmak istemiyoruz. Her 3 mevki için de önümüzdeki günlerde transferleri tamamlamayı düşünüyoruz.”