SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tarihi hezimete tarihi rekor!

Tarihi hezimete tarihi rekor!

İngiliz Evening Standard gazetesi, "Acı Tweet" manşetli haberinde Almanya-Brezilya maçının, atılan 35.6 milyon global tweet ile Twitter tarihinde rekor kırdığını bildirdi.

Brezilya’nin Dünya Kupası’nda Almanya tarafından küçük düşürülmesinin Twitter tarihinde en çok konuşulan konu olduğuna dikkat çeken İngiliz gazetesi, formasını yiyen bir Brezilyalı erkek taraftarla sevinç içindeki bir Alman kız taraftarla yanyana resimlerini yayımladı.

7-1’lik hezimetin Rio de Janeiro’da şiddet olaylarına yol açtığına, Brezilya Cumhurbaşkanı’nın ulusa özür dilemek zorunda kaldığına dikkat çeken  gazete, Brezilya hezimetiyle kırılan tweet rekorunun daha önce Super Bowl ile kırılan 24.9 milyonluk tweet rekorunu geçtiğini yazdı.

Internette yenilgi ile ilgili şakalar dışında, 6 dakikada Almanya’nın 4 gol atması üzerine yapılan yorumlar ve yaşanan şok atılan twetlere konu oldu.

Bir dakikada atılan tweet sayısında da yeni bir rekor kırıldı. Sami Khedira Almanya’nın beşinci golünü atarken dakikada 580,000 tweet atıldığı öğrenildi. Daha önceki rekor MTV ödülleri sırasında şarkıcı Miley Cyrus için dakikada atılan 360,000  tweetdi.