SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Temmuz ayı olağan divan kurulu toplantısı başladı. Galatasaray Suada’da gerçekleştirilen toplantıya; Divan Başkanı İrfan Aktar, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu üyeleri ve divan kurulu üyeleri katıldı. Ünal Aysal yaptığı konuşmada “Sporumuz yeniden 3 Temmuz sürecine girdi” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Adası’nda gerçekleştirilen toplantıda başkan Aysal’ın açıklamaları: 3 Temmuz dolayısıyla yaşanan bazı yanlışlıklar artık düzeltebilecek, ne pahasına olursa olsun. Başarı, ne pahasına olursa olsun kupa gerçeği ortadan kalkacak. 3 Temmuz, futbolumuz adına bana umut verdi. Futbolda bir iyileşme var ancak bu sene Yargıtay kararları sonrası yapılanlar ve bunun sonucunda havada kalan bazı olaylar, sporumuz yeniden 3 Temmuz sürecine girdi. Sadece basketbolda değil, yarıştığımız tüm spor dallarında bunu takip ettik, olanları gördük. Kürek kategorisinde olanlar belli”

“ALDIĞIMIZ KARARIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

“Basketbolda da olanlar belli, bu sezon başkalarının bütçesinden daha düşük bütçeler ile mücadele etmemize rağmen yapılanlar ortada. Hepimizin beklentisi hakkaniyete uygun bir final oynamaktı, başaramadılar. Aldığımız kararın sonuna kadar arkasındayız. 2-2’lik sürece geldikten sonra hakemin çok bariz, son dakikada yaptığı hata herkesin malumudur. Biz mümkün mertebe olayı kamuoyuna duyurduk, olayın takipçisi olmak. Takip ettik, reaksiyon gösterdik. Fenerbahçe sahasında oynadığımız maçta bize bir evvelki maçta 3 anons yaptıran hakemler, Fenerbahçe’ye 2 anons yaptırdı.”

“SAHAYA ÇIKMAMAK TÜRK SPORU ADINA BAYRAK KALDIRMAK OLDU”

“Fenerbahçe’ye ne tip bir cezanın verileceği açıklanmadı ve bu üzüntümüzü de TBF yetkililerine ilettim. Buradan bir iyi niyet sezmediğimi anlattım. Aynı hakem kadrosu ve aynı seyirci kadrosuyla, aynı kamera yapısıyla bizi yenilgiye davet ettiler. Biz reaksiyonumuzu gösterdik ve sahaya çıkmama kararını aldık. Ne kazandık? Evet, bir kupa kaybettik. Her şey kupanın alınmaması üzerine kurulmuştu, sahaya çıkmamak Türk sporu adına bir bayrak kaldırmak anlamında oldu.”

“Sağlıklı bir hakem kadrosu istedik, TBF başkanı bu isteklerimizde mutabık olmadı ve net şekilde bunu söyledi. Ben de kendisine bu şartlar altında oynamayacağımızı ve Türkiye’de bir ilke imza atacağını söyledim. Bundan sonra da bu olayın takipçisi olacağımızı anlattım.”

Habertürk