SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliler hazırlıklarını sürdürüyor

Türkiye yıldız ve genç bayan boks milli takımları, 19-26 Temmuz'da İtalya'nın Asissi kentinde düzenlenecek Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası'nın hazırlıklarını Mersin'deki kampta sürdürüyor.

Güncellenme: 15:46, 09/07/2014
Milliler hazırlıklarını sürdürüyor

Kentte 27 Haziran’dan beri devam eden kampta genç milli takım sporcuları başantrenör Baykan Arslan, yıldız milli takım ise başantrenör Ahmet Çınar yönetiminde çalışıyor. 7 antrenör ve 18 sporcunun yer aldığı kampta milli takımlar günde çift idman yapıyor.

Kamp hakkında bilgi veren başantrenör Arslan, son derece iyi bir kamp süreci geçirdiklerini, Mersin’in iklim açısından şampiyonanın yapılacağı Asissi kentiyle benzerlikler gösterdiğini söyledi.

Şampiyonada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini ifade eden Arslan, bunun için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Başantrenör Çınar ise sporcuları şampiyonaya hazırlanmak için titiz bir çalışma yürüttüklerini, kendilerine güvenenleri mahcup etmek istemediklerini kaydetti.

Bu arada, kampı ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı sporculara başarılar dileyerek, oyuncuların kamp sürecini sorunsuz geçirmeleri için çabaladıklarını bildirdi.