SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’ya yeni stadyum yolda

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz'le stat yapılması düşünülen Örnekköy'deki arazide incelemelerde bulundu.

Güncellenme: 14:37, 09/07/2014
Karşıyaka’ya yeni stadyum yolda

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yaptığı açıklamada, Örnekköy’deki stat için proje çizim sürecinin sürdüğünü ve kısa süre sonra kamuoyuna açıklanacağını belirtti.

Karşıyaka’da inşa edilecek stadın Yalı’da yapılması konusunda ciddi endişelerin bulunduğunu kaydeden Akpınar, “Karşıyaka’nın geleceğini doğru planlamak konusunda uzlaşı içindeyiz. Meslek odaları ve kentin akil insanları ile yaptığımız istişarelerde Yalı’ya stat yapılmasının yanlış olacağı kararına vardık. Mevcut stat, halka açılmalı ve hem spor alanı hem de yeşil alan olarak değerlendirilmeli. Spora yapılan yatırımın siyasi yanı yoktur. Stat yapılmalı ama doğru yere yapılmalı. Destek istiyoruz” dedi.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz de yeni stat için en uygun yerin Örnekköy’deki alan olduğunu belirterek, “Manzarası ve havası ile çok güzel bir arazi. Stat için de ideal. 53 bin metrekare üzerinde pek çok şey yapılabilir. İşin içinde siyaset olmamalı ve projeye bir an önce başlanmalı. Burası uygun bir alan. İnşallah sayın başkan stadı bir an önce yapar ve bize armağan eder” diye konuştu.