SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SUN VE MİRROR’UN MANŞETİ: “BU DÜNYADIŞI HEZİMET”

İngiliz gazeteleri Brezilya’nın hezimeti haberini bugün birinci sayfalarından verdiler.

Ünlü ekonomi gazetesi Financial Times, ev sahibi Brezilya’nın Dünya Kupası’ndaki başarısızlığına manşetten dikkat çekerken internet sitesinde Brezilya hezimeti için “Dünya Kupası’nda Dehşet Şovu” yorumunu yaptı.

The Daily Telegraph, “Brezilya’nın Rüyası Hayal kırıklığı İle Bitti” başlıklı birinci sayfa haberinde Brezilya’nın üzüntüsünü belirten gözlerinden yaşlar akan bir Brezilyalı taraftarın resmini büyüttü.

The Guardian, “Almanya, 7-1’lik hezimetle ev sahibinin kalbini kırdı” başlıklı haberinde Brezilya’da yaşanan dehşete dikkat çekti.

The Independent “Brezilya’yı mı seyrediyoruz? Dünya Kupası Tarihinin En Şok Edici Sonucunda Ev sahibi Almanya’ya 7-1 yenildi” başlığını kullandı.

Brezilya’nın aşağılandığını vurgulayan The Sun, “Bu Dünyadışı hezimet” manşetli haberinde Brezilya’nın futbol tarihinde en küçük düşürücü yenilgisini aldığına dikkat çekti.

Daily Mirror da Sun gibi, “Bu Dünyadışı Hezimet” manşetini attı.

Daily Star, “Sambaargh” manşetli haberinde Low’un müthiş futbolcularının evsahiplerini katlettiklerini yazdı.

Daily Mail, “1-7” manşetli haberinde Alman futbolcuların sonuçta insan olduklarına işaret etti.

Metro, “1-7!” manşetli haberinde “Das Booted” (Tekmelendiler)) başlığını atarken Almanya’nın Brezilya’yı paramparça ettiğini belirtti.

BREZİLYA BASINI

Brezilya basını, 2014 FIFA Dünya Kupası yarı final maçında Almanya’ya 7-1’lik skorla yenilerek elenmelerini, “Tarihin en büyük utancı” başlıklarını attı.

Tarihi mağlubiyetten sonra basında yer alan ifadeler şöyle;

O GLOBO: Utançların utancı. katledildi, ezildi, yok edildi. Brezilya, Almanya karşısında tarihinin en kötü sonucunun acısını çekiyor.

FOLHA DO SAO PAULO: Katledildiler. Mineraço (Tarihi Maracanaço yenilgisine atfen) Evinde kupa kazanmaya yeltenen Brezilya bir kez daha aşağılandı.

LANCE: Tarihin en büyük utancı!

Yayınlanma Tarihi:12:37,