SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayer Leverkusen’e transfer olan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Hamburg’u bıraktığı için pişman olmadığını söyledi.

Genç futbolcu, Sport Bild dergisine yaptığı açıklamada, takımına karşı her zaman dürüst olduğunu ve bu nedenle vicdan azabı duymadığını ifade etti.

Hamburg’ta forma giyerken yaşadığı sıkıntılara değinen Hakan Çalhanoğlu, Bayer Leverkusen’e transfer olmasıyla rahatladığını ve üzerinden yük kalkmış gibi hissettiğini vurguladı.

Leverkusen takımının, çok kaliteli bir takım olduğunu ifade eden Çalhanoğlu, bunun kendi futbol yaşamı için de iyi bir işaret olduğunu kaydetti.

Transfer sürecinin çok gerilimli geçtiğine işaret eden Hakan Çalhanoğlu, bu nedenle transferden vazgeçmeyip kendisini isteyen Bayer Leverkusen’e teşekkür etti ve formasında 10 numarayı yine taşımasına izin verildiği için de ayrıca mutlu olduğunu ifade etti.

Hamburg’ta forma giydiği dönemde üzerinde ağır bir baskı olduğunu vurgulayan Hakan Çalhanoğlu, takımın maddi sıkıntı yaşaması nedeniyle kendisini satmak için birkaç farklı kulüple dahi görüştüklerini belirtti.

Hamburg’taki bazı idarecilerin kendisine verdiği sözleri yerine getirmediğini ve taraftarlara karşı kendisinin günah keçisi gibi gösterilmek istendiğini savunan Hakan Çalhanoğlu, bu nedenle bir an evvel Hamburg’tan ayrılmayı düşündüğünü vurguladı.

Genç yeteneğin, Bundesliga’da oynadığı ilk sezonda 31 maçta 11 golü ve 4 asisti bulunuyor.