SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BEŞİKTAŞ ve Gökhan Töre mutlu sona ulamak üzere… Geçen sezonu siyah-beyazlılarda kiralık geçiren Töre, Rubin Kazan'dan bir sezon için daha kiralandı.

Beşiktaş'ı çok sevdiğini ve kalmak istediğini sık sık söyleyen milli oyuncuyla ilgili olarak siyah-beyazlı kulübün futbol genel direktörü Önder Özen de kendisini yeniden takımda görmek istediklerini ifade etmişti. Bu doğrultuda Gökhan'ın bonservisini elinde bulunduran Rubin kazan'la irtibata geçen yönetim, Rus ekibinin talep ettiği ücreti aşağı çekmeyi başardı. Bilindiği gibi Beşiktaş, Gökhan'ı 7.5 milyon Euro satın alma opsiyonuyla kiralamıştı ancak sezon sonu yapılan görüşmelerde siyah-beyazlılar bu parayı veremeyeceklerini belirtmişti.

İCRAYI KALDIRACAK

ANCAK Gökhan'ın da Rubin Kazan'da kalmak istememesi nedeniyle sonunda orta yol bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından yetenekli kanat oyuncusunun 750 bin Euro karşılığında 1 yıl daha kiralanması için anlaşıldı ve satın alma opsiyonu da 3 milyon 250 bin Euro'ya çekildi.

GÖKHAN ise başta 2 milyon 200 bin Euro garanti ücret isterken, oyuncuyla da 1 milyon 250 bin Euro'ya anlaşıldı. Ayrıca Gökhan'dan geçen sezondan kalan 600 bin Euro'luk alacağı için başlattığı icra takibini kaldırması istenirken, bu paranın da taksitlerle ödeneceği garantisi verildi. Teknik heyet de bu transfere onay verdiği taktirde belirlenen fiyatlar üzerinden imza atılması bekleniyor.

Vatan

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:11,