SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saraylı futbolcular iftarda

Galatasaraylı futbolcular Sabri Sarıoğlu, Veysel Sarı, Gökhan Zan ve Nordin Amrabat, Şişli Belediyesi'nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Güncellenme: 23:38, 09/07/2014
G.Saraylı futbolcular iftarda

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Şişli Belediyesi Başkan Vekili Emir Sarıgül’ün düzenlediği organizasyon, Şişli Camisi önünde kurulan iftar çadırında gerçekleştirildi. İftar vaktine yakın çadıra gelen futbolculara, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yemek öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Emir Sarıgül, Galatasaray’da yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular ve taraftarlarla uyumlu bir birliktelik sergilediklerini anlatarak, “Yeni hocamız geldi. Kaptanımız da kendisini karşıladı. Yönetim kurulu üyeleri olarak var gücümüzle Galatasaray’ın daha da ileri gitmesi için çalışıyoruz. Bundan sonra yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bütün deplasmanlara gideceğiz. Futbolda, basketbolda, voleybolda veya başka bir branşta bir yöneticinin önde olması diye bir şey yok. Hepimiz de öndeyiz” diye konuştu.

Emir Sarıgül, bundan önce Türkiye’ye çok önemli başarılar kazandırdıklarını aktararak, “Bu mübarek akşamda dualarımızı çok iyi yerlere giden Galatasaray için yapalım. Hedefimiz, önce Türkiye’de, sonra Avrupa’da önemli başarılar elde etmek. Galatasaray için başarının göstergesi, Türkiye’ye gelmemiş tek kupa olan Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı takımın kaptanı Sabri Sarıoğlu ise, “Hayırlı bir aydayız. Allah herkesin tuttuğu oruçları kabul etsin. Bu organizasyonu düzenleyenlere de teşekkür ediyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Cesare Prandelli hakkındaki ilk izlenimleri sorulan deneyimli futbolcu, “Sıcakkanlı birisi olduğu izlenimini aldım. Henüz takımla tam bir tanışma gerçekleşmedi. İnşallah Avusturya kampında güzel bir çalışmayla hem biz hocamızı hem de hocamız bizleri tanıyacaktır” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:34,