SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’dan şok Hajrovic açıklaması

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karlı, ödemelerinde gecikme olduğu gerekçesiyle sarı-kırmızılı kulübü FIFA'ya şikayet eden Boşnak futbolcu Izet Hajrovic'in menajerinin, Galatasaray'dan şantaj yoluyla para koparmaya çalıştığını söyledi.

Güncellenme: 18:11, 09/07/2014
G.Saray’dan şok Hajrovic açıklaması

Karlı, Galatasaray Adası’nda düzenlenen temmuz ayı olağan divan kurulu toplantısında üyelerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Hajrovic’in kötü niyetli olduğunu belirterek, “Hajrovic’in menajeri, Galatasaray’a şantaj yapmaya çalışmış ve kulübümüzden gayri hukuki ve etik dışı yollarla para koparmaya çalışmıştır. Sayın Başkan da bu görüşmelere taraf olmak durumunda kalmıştır. Bu istekler gerekli bir dille geri çevrilmiştir. Bütün bunlar savunmamızın içinde yer almaktadır” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı takımda 37 profesyonel futbolcunun Hajrovic’in bahsettiği sorunların hiçbirisini yaşamadığını anlatan Karlı, şunları kaydetti:

“A takımda 37 sözleşmeli sporcumuz var. Hiçbirinde böyle bir sorun yaşanmazken, maçlarda aldığı az süreden ve Türkiye’deki yabancı sınırlaması nedeniyle daha fazla yer bulamayacağından şikayetçi olduğunu açıkça dile getiren, Türkiye’den gitmek için bir vesile arayan bu zat, kötü niyetle Galatasaray’ı böyle bir durumun içine çekmiştir. Biz de bu durumla ilgili savunmamızı hazırlıyoruz.”

Mehmet Karlı, Boşnak futbolcunun FIFA’ya başvurarak geçici lisans aldığı yönündeki haberlere de değinerek, “Basında bu yönde yanlış haberler çıkıyor. Hajrovic, bugün itibariyle FIFA’dan geçici lisans almamıştır. Bunun altını çizmekte fayda görüyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü’nün Izet Hajrovic’in şikayetiyle ilgili 18 Temmuz Cuma gününe kadar FIFA’ya savunmasını sunacağı bildirildi.