SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya Devlet Başkanı yıkıldı

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Roussef maç sonrası twitter üzerinden, "Bütün Brezilyalılar gibi yenilgiden dolayı çok ama çok üzgünüm. Seyirci ve oyuncular yani hepimiz adına fevkalade üzgünlük duyuyorum" mesajını yayınladı.

Güncellenme: 10:39, 09/07/2014
Brezilya Devlet Başkanı yıkıldı

FIFA Dünya Kupası’nda evsahibi Brezilya’yı 7-1 gibi tarihi bir skorla yenen Almanya, turnuva tarihinde 8. kez adını finale yazdırdı.

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Roussef maç sonrası twitter üzerinden, “Bütün Brezilyalılar gibi yenilgiden dolayı çok ama çok üzgünüm. Seyirci ve oyuncular yani hepimiz adına fevkalade üzgünlük duyuyorum” mesajını yayınladı.

KAPKAÇÇILAR ORTALIĞI KARIŞTIRDI
Copacabana’daki kalabalığı fırsat bilen birkaç yankesicinin işlerini icra etmeye yeltenmesi bir karışıklığa neden oldu. Almanya’nın attığı 5. golden sonra birkaç kapkaçcının plajdan caddeye doğru hızla koşmaya başlaması paniğe yol açtı.   Ancak polisin anında müdahalesiyle çok büyük bir karışıklığa meydan verilmeden olay engellendi. İki polis helikopteri sürekli plajın ve fan festin üzerinden uçarak maç izleyen grubun üstünü aydınlattı.
Riolular çok üzgündüler ama alınan 7-1’lik tarihi yenilgiye karşı yine de maç sonrası şenlik yapmaktan geri durmadılar. Copacapana plajında ve kaldırımlarında bir araya gelerek, “Ben Brezilyalıyım, bu yüzden gurur doluyum” şarkısını söyleyerek dans ettiler.
Yayınlanma Tarihi:10:27,