SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzurum Buz Arena’da çalışmalarını sürdüren sporcular, esneklik, çeviklik, değişik pozlar sırasındaki statik dayanıklılığı, progresif ve dönüşlü hareketlerdeki çabukluğu artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, yaptığı açıklamada, Erzurum’da kampa girdiklerini belirterek, antrenmanların 19 Temmuz’a kadar süreceğini ifade etti.

Kampa sporcu ve teknik heyetin katıldığını vurgulayan Okuyucu, “Artistik Buz Pateni Milli Takımı’ndan, genç ve büyükler branşında sporcular bulunuyor. Yabancı bir antrenör arkadaşımız var. Sporcularımız, antrenör gözetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz kamp sonunda yurt dışında yapılacak şampiyonalarda iyi dereceler elde etmek” dedi.

Milli Takım Antrenörü Neşe Olcay ise Erzurum’da güzel bir kamp geçirdiklerini belirterek, antrenmanların iyi bir ortamda yapılmasının sporcuları da mutlu ettiğini söyledi.

“Sporcularımız burada aldıkları moral ve motivasyonla yurt dışında iyi dereceler elde edeceklerdir” diyen Olcay, şunları kaydetti:

“Hep birlikte güzel bir gelecek için çalışıyoruz. Bu spor artık çığ gibi gelişiyor. Gençlerimiz bu spora çok meraklılar. 10 yıl önce biz 3 buz pistiyle başladık, şimdi yaklaşık 10 buz pisti var Türkiye’de. Federasyonumuz da bu spora çok destek veriyor. Biz de elimizden geldiğince çalışarak, uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştireceğiz.”