SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alman hesabı rafa kalktı

Bayan Voleybol Milli Takımımız'ın masraflarını karşılayamayacaklarını bildiren Almanya Voleybol Federasyonu’nun “İki maçı da Türkiye’de oynayalım” teklifine olumlu cevap verildi.

Güncellenme: 10:33, 09/07/2014
Alman hesabı rafa kalktı

Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip ülkesi olan Almanya, iki günlük otel konaklamasını karşılayamadı. Avrupa Ligi finalinde Sultanların rakibi olan Almanya ile final karşılıklı iki maç üzerinden oynanacak.

Ev sahibi ülke, kurallar gereği misafir takımın konaklama giderlerini de karşılamak zorunda. İlk maç 16 Temmuz'da Türkiye'de oynanacak. İkinci maç ise 19 Temmuz'da rakip sahada.

SİZ GELİN BİZ ÖDERİZ

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ile temasa geçen Almanya, ekonomik olarak sıkıntı içinde olduklarını, konaklama bedelini karşılayamayacaklarını ve iki maçı da Türkiye'de oynamak istediklerini sözlü olarak ifade etti. Konu, CEV tarafından Türkiye Voleybol Federasyonu'na iletildi. Saha avantajı nedeniyle iki maçın da ülkemizde oynanması fikri, Federasyon tarafından da kabul gördü.

BURSA YA DA ESKİŞEHİR

Avrupa Ligi finali için Voleybol Federasyonu iki şehirden birini seçecek. Bursa ve Eskişehir, finale ev sahipliği yapacak aday şehirler. Bayan sporcular, kendilerini daha rahat ve daha iyi konsantre olabildikleri için finalin Bursa'da oynanmasını istiyor.

Yayınlanma Tarihi:10:31,