SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, “Buz pateni branşında yabancı antrenör arayışlarımız sürüyor. Özellikle figür patenini bir yabancı bayan antrenöre emanet etmek istiyoruz. Bu soruna en kısa sürede çözmek için federasyon yönetimimizle yoğun uğraş veriyoruz” dedi.

Okuyucu, yönetim kurulu üyeleri Ayhan Türkez ve Özcan Işık ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Memduh Ceyhan’ı ziyaret etti. Erzurum’da buz salonlarında yaptıkları kampların çok iyi geçtiğini, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğünün ev sahipliğinden çok memnun kaldıklarını söyledi.

Kısa süre önce göreve gelmelerine karşın büyük atılım yaptıklarını anlatan Okuyucu, ekip ruhuyla çalıştıklarını ifade ederek, buz pateni, curling, short trackı Avrupa ve dünya standartlarına kavuşturmak için gayret göstereceklerini belirtti.

Curling branşına yabancı antrenör getirdiklerini vurgulayan Okuyucu, “Şu anda buz pateni branşında yabancı antrenör arayışlarımız sürüyor. Özellikle figür patenini bir yabancı bayan antrenöre emanet etmek istiyoruz. Bu soruna en kısa sürede çözmek için federasyon yönetimimizle yoğun uğraş veriyoruz” dedi.

Okuyucu, short track ve buz pateni milli takımlarının Erzurum’da kamp yaptığına da dikkati çekti. Ceyhan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizim tesislerimizin kapıları tüm kulüplere, sporculara ve federasyonlara açık. Yeter ki federasyonlar ilimizde faaliyet yapsınlar. Biz her zaman desteğe vermeye hazırız. Dünya çapında curling salonumuz ve Avrupa standartlarında buz hokeyi salonlarımız var. Bu salonlarda federasyonlarımızın kamp ve müsabakalar düzenlemelerini istiyoruz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:59,