SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit Milli Takım uzatmada güldü

Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Şampiyonası C Grubu'ndaki ilk maçında Hırvatistan'ı uzatmaya giden müsabakada 70-66 yendi.

Güncellenme: 17:39, 08/07/2014
Ümit Milli Takım uzatmada güldü

Yunanistan’ın Girit adasında toplam 20 takımın katılımıyla bugün başlayan organizasyonda, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Karadağ ile birlikte C Grubu’nda yer alan milliler, ilk karşılaşmasında Hırvatistan engelini başarıyla geçti.

Müsabakanın ilk periyodunu 17-14, devresini 30-26, üçüncü periyodunu ise 46-39 önde geçen milliler, normal sürenin 58-58 eşitlikle sonuçlanmasını önleyemedi. Uzatma bölümünde rakibine 70-66 üstünlük sağlayan milli takım, ilk maçını kazanmayı bildi.

Müsabakanın en skorer ismi, 17 sayı üreten Hırvat oyuncu Tomislav Gabric olurken, milli takımda Talat Altunbey 14 sayıyla, Cedi Osman 13 sayıyla, Tayfun Erülkü de 12 sayıyla galibiyete katkı yaptılar.

Ümit Milli Takım, turnuvadaki ikinci maçında yarın 16.45’te İtalya ile karşı karşıya gelecek.

Dört ayrı grupta 20 takımın mücadele verdiği ilk turda, A ve B Gruplarında ilk üç sırayı alan altı takım ikinci turda E Grubu’nu, C ve D Gruplarında ilk üç sırayı alan altı takım ise ikinci turda F Grubu’nu oluşturacak. E ve F Gruplarında ilk dört sırayı alan sekiz takım, çeyrek finale yükselecek. Şampiyona, 20 Temmuz Pazar günü sona erecek.