SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kittel’den hat-trick!

Bisiklet yarışlarının en prestijlisi kabul edilen Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) dördüncü etabını, yine Giant-Shimano takımından Alman Marcel Kittel kazandı.

Güncellenme: 21:59, 08/07/2014
Kittel’den hat-trick!

Bisiklet yarışlarının en prestijlisi kabul edilen Fransa Bisiklet Turu’nun (Le Tour de France) dördüncü etabını, yine Giant-Shimano takımından Alman Marcel Kittel kazandı.

Fransa’nın Le Touquet bölgesi ile Lille kenti arasındaki 163,5 kilometrelik parkurda koşulan dördüncü etapta, 26 yaşındaki Kittel, 3 saat 36 dakika 39 saniyelik derecesiyle turdaki 3’üncü, Fransa Bisiklet Turu kariyerindeki 7’nci etap galibiyetini elde etti.

Etapta, Katusha takımından Norveçli Alexander Kristoff ikinciliği, Fdj. Fr. takımından Fransız Arnaud Demare de üçüncülüğü elde etti.

Bu sonuçların ardından İtalyan Vincenzo Nibali, genel klasmanda Slovak Peter Sagan’ın 2 saniye önünde birinciliğini koruyarak, sarı mayonun sahibi olmaya devam etti. Üçüncü sırada ise Kanadalı Michael Albasini yer aldı.

Froome düşse de etabı tamamladı

Öte yandan, geçen sene düzenlenen turun şampiyonu Sky takımından Chris Froome, yarışın başlarında bisikletinden düşmesine rağmen yarışa devam etti ve etabı 42’nci sırada tamamladı. El bileği burkulan sporcunun tura devam etip etmeyeceği, yapılan kontrollerin ardından belli olacak.

Turun beşinci etabı, Belçika’nın Ypres ile Fransa’nın Arenberg Porte du Hainaut bölgesi arasındaki 155,5 kilometrelik parkurda yarın koşulacak.

Bu yıl 101’incisi organize edilen Fransa Bisiklet Turu, 27 Temmuz Pazar günü Fransa’nın başkenti Paris’te son bulacak. Tura katılan sporcular, 21 etap sonunda, 3 bin 665 kilometre pedal çevirecek.