SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor, 2014-2015 sezonu hazırlıkları kapsamında Karabük’teki çalışmalarını yaptığı idmanla tamamlayarak kamp için Isparta’ya gitti.

Teknik Direktör Tolunay Kafkas yönetiminde Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda yapılan antrenmanda futbolcular kondisyon çalıştı.

Yaklaşık 1 saat süren antrenmana, bütün futbolcular katıldı. Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa kupalarında gruplara kalmayı hedeflediklerini söyledi.

Avrupa kupalarına katılmayı hak edenin Sivasspor ve Eskişehirspor olduğunu vurgulayan Kafkas, “Bunun için üzüntülüyüz. Gönül isterdi ki Sivasspor, Eskişehirspor gitsin. Maalesef 3 Temmuz süreci yaşanıyor. Herhalde bundan sonra da yaşanmaya devam edecek” diye konuştu.

Avrupa’da Türkiye’yi ve Karabük’ü en iyi şekilde temsil edeceklerini anlatan Kafkas, şöyle devam etti:

“Transferini düşündüğümüz birkaç oyuncu var. Onları ön eleme maçlarına yetiştirebilirsek, oyuncularımız da formda olurlarsa rakip kim çıkarsa çıksın Kardemir Karabükspor’un gruplara kalacağını düşünüyorum. Seri başı olmadığımız için kolay olmayacak. Bu da çok önemli değil. Önemli olan iyi hazırlanmak ve inanmak. Karabükspor tarihinde bir ilk yaşayacak. Ümit ediyorum, disiplinli ve iyi bir hazırlanmayla amaçlarımızı gerçekleştiririz.”

Kardemir Karabükspor’u marka haline getirmeyi amaçladıklarını anlatan Kafkas, “Herkesin görmek isteyeceği, tesisleşmeyle ligde ses getiren bir takım olacağız. Bu yıl da bizim için zor bir yıl. Bunlar bir yapılanma yılı. Bu yılları atlatabilirsek Kardemir Karabükspor’un önü çok açık” dedi.

İdmanın ardından kırmızı-mavili kafile, karayolu ile Isparta’ya hareket etti.