SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda Hollanda ile Arjantin arasında oynanacak yarı final maçına Cüneyt Çakır’ın atanması, İngiliz medyasının karşılaşmaya farklı bir açıdan bakmasını sağladı.

Hollanda Milli Takımı’nda forma giyen Robin van Persie için karşlılaşmanın ilginç olacağını savunan Daily Mail gazetesi, ikilinin bir buçuk yıl aradan sonra yeniden karşılaşacağını belirtti. Şampiyonlar Ligi’nde 6 Mart 2013 tarihinde Manchester United ile Real Madrid arasında oynanan karşılaşmayı hatırlatan gazete, Çakır’ın Nani’ye kırmızı kart göstermesi ile ortalığın karıştığını yazdı.

Haberde Çakır’ın, karşılaşmanın ardından başta Robin van Persie olmak üzere Manchester United’da forma giyen futbolcuların ve İngiliz medyasının sert tepkilerine maruz kaldığı hatırlatıldı. O dönem Manchester United’ın başında bulunan Sir Alex Ferguson tarafından eleştirilen Çakır’a, Hollandalı golcü Van Persie de ağır ithamlarda bulunduğunu belirtiliyor.

Gazete, Van Persie’nin, karşılaşmanın ardından Çakır’a yaptığı “Kırmızı kart kararı hiç adil değildi. Bu seviyedeki bir karşılaşmaya aylardır büyük bir maç yönetmemiş, ismi bilinmeyen bir hakemin neden atandığını anlayabilmiş değilim” sert eleştiriyi de okurlarına hatırlattı.

Haberde son olarak Cüneyt Çakır’ın Dünya Kupası’nda iki maç yönettiğine ve dokuz kez sarı kartına başvurduğuna da yer veriliyor.

Yayınlanma Tarihi:12:22,