SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’da devam eden 2014 FIFA Dünya Kupası maçlarını internet üzerinden izleyen futbolseverlerin sayısı, rekor seviyeye ulaştı.

FIFA’dan yapılan açıklamada, televizyondan izlenen maç yayınlarında ulaşılan rekor rakamların, internet ortamında da yakalandığı bildirildi. FIFA’nın 24 farklı kamera açısıyla tüm dünyada 120 multimedya servisine ulaştırdığı yayınlardan 15 milyon saatlik içeriği, 24 milyon kişinin izlediği kaydedildi.

ABD’nin önde gelen dijital ortam içerik sağlayıcı firmalarından Akamai, internet yayınları büyük ilk gören Dünya Kupası’nın, tarih boyunca dijital ortamda en fazla izleyiciye ulaşılan organizasyon olduğunu doğruladı.

Organizasyonun TV direktörlüğü görevini yürüten Niclas Ericson, Dünya Kupası’nın internet üzerinden yapılan yayınlarına büyük ilgi olduğunu belirterek, “İnternet ortamında maçları ve tekrarları yayınlanan 2014 FIFA Dünya Kupası’nın tarihteki en büyük multimedya spor organizasyonu olduğunu söylemekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası’nı televizyondan izleyen seyirci sayısının dünyanın dört bir yanında azami sayıya ulaştığı hatırlatılırken, futbolun popülaritesinin gitgide arttığı ABD’de 5,3 milyon izleyicinin takip ettiği ABD ile Belçika arasındaki ikinci tur mücadelesinin, ülkede yeni bir rekor olduğu da vurgulandı.

Yayınlanma Tarihi:15:22,