SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a Prandelli teşekkürü!

İtalya'nın Kuzey Birliği Partisi lideri Matteo Salvini, teknik direktör Cesare Prandelli'nin yeni sezonda Galatasaray'da çalışacak olmasından dolayı sarı-kırmızılı kulübe ve Türkiye'ye teşekkür etti.

Güncellenme: 21:30, 08/07/2014
Galatasaray’a Prandelli teşekkürü!

Galatasaray Kulübü’ne, İtalya’da ekonomik açıdan zengin olan kuzey bölgelerinin güneyden ayrılması tezini benimseyen, göçmen-İslam ve Türkiye’nin AB üyeliği karşıtı Kuzey Birliği Partisi’nden (LN) ilginç bir teşekkür geldi.

Raflardaki yerini yarın alacak “Oggi” dergisindeki görüşleri bugün internet sitelerine yansıyan Salvini, “Prandelli’nin maaşını ödeyecek olan Galatasaray ve Türkiye’ye yürekten teşekkürler. Kupada o çok hata yaptı. İstifası doğruydu. Kupaya, sirkten bir grup götürdü” ifadeleriyle 56 yaşındaki teknik adamı eleştirdi.

Matteo Salvini, “Brezilya’da, İtalyan milli takımının lidersiz ve yüreksiz bir durumda olduğunu ve aynı Başbakan Matteo Renzi gibi reklamda iyi, ancak sahada bir varlık gösteremediğini” savundu.

Bu arada, İtalyan medyasında eski İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Prandelli’nin Galatasaray ile sözleşme imzalaması ve basın toplantısında milli takımda yaptığı tercihlere ilişkin cevapları, spor haberlerinin ilk sırasında yer aldı.

Galatasaray-Prandelli birlikteliği internet sitelerinde en çok okunan haberlerden biri oldu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın bir dönem Inter forması da giyen Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in fiyatını 20 milyon avro olarak açıklaması da günün en dikkati çeken haberi olmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi:21:28,